Biuro rachunkowe – rozwiązanie na miarę nowoczesnego biznesu

Jesteś przedsiębiorcą i przeraża Cię samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych czy wypełnianie deklaracji? Te kwestie z pewnością nie ominą Twojej firmy. Obowiązkiem każdego właściciela jest rozliczanie się z urzędem skarbowym i płacenie podatków. Na szczęście jest na to rozwiązanie!
Jest nim biuro rachunkowe. Co prawda z pewnością będziemy rozważać o zatrudnieniu czy też skorzystaniu z usług księgowej. Jednak rozmyślając nad wadami i zaletami tych opcji szybko dojdziemy do wniosku, że profesjonalne biura rachunkowe to dla większości z nas najlepsze co możemy wybrać dla swojego przedsiębiorstwa. Z pewnością dla małych firm etatowa księgowa to rozwiązanie nieopłacalne. To również sprawiło, że konkurencja na rynku biur oferujących prowadzenie firmowych finansów jest wręcz przeogromna. Oczywiście gdyby nie tak duże zainteresowanie tego typu usługami nie byłoby tak dużo ofert. Niestety nie każde biuro rachunkowe jest w stanie sprostać wymaganiom chociażby początkujących przedsiębiorców. Należy je zatem wcześniej odpowiednio zweryfikować. Sprawdźmy zatem co powinno być dla nas ważne podczas wyboru zespołu ludzi, którzy zajmą się naszą firmą.
Legalna działalność i wykwalifikowana kadra.
Prawo w Polsce pozwala, by praktycznie każda osoba mogła prowadzić księgi rachunkowe. Nie każdy jednak zna przepisy prawa podatkowego. To sprawia, że wśród ogłoszeń znajdziemy osoby, które nie doszkalają się systematycznie. A w tej dziedzinie jest to niezmiernie ważne, ponieważ zmiany zachodzą tu bardzo często. Nieznajomość prawa czy przepisów może sporo kosztować działalność naszej firmy. Jeśli biuro rachunkowe nie działa legalnie lub też posiada kadrę niewykwalifikowanych osób to istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą pojawiały się rażące błędy, które automatycznie będą nas narażały na straty finansowe. Z pewnością będziemy musieli także je tłumaczyć w urzędach. Dlatego też sprawdzajmy te kwestie w Internecie o ile mamy taką możliwość lub poprośmy o ukazanie interesujących nas dokumentów na spotkaniu w biurze rachunkowym, z którego usług chcemy skorzystać. Nic nas to nie kosztuje, a może jedynie zapewnić, iż sprawami naszej firmy będą zajmowały się osoby posiadające należytą wiedzę i doświadczenie.
Profesjonalne doradztwo podatkowe.
Biura rachunkowe są częściej przez nas wybierane niżeli etatowa księgowa, ponieważ oferują nam szerszą ofertę. W jej skład wchodzą nie tylko usługi księgowe. Możemy liczyć na doradztwo podatkowe, a nawet prawne. Na tym jednak nie koniec, gdyż coraz częściej możemy spotkać się z dostarczeniem do naszej firmy specjalnego oprogramowania, dzięki któremu rozliczenia można wykonać w trybie online.
Nowoczesne rozwiązania w branży księgowej.
Innowacyjne technologie nie omijają biur rachunkowych. Te prócz tego, iż muszą zadbać o systematycznie doszkalanie pracowników muszą iść z duchem czasu i nadążać nad nowinkami, by i tym przekonać do siebie potencjalnych klientów. Zwróćmy uwagę na kwestie dostarczania dokumentów. Jeszcze wielu przedsiębiorców miesiąc w miesiąc dostarcza w formie papierowej wszystkie faktury i inne dokumenty do biura rachunkowego. Obecnie takie sytuacje są już jedynie wspomnieniem. Nowoczesne biura rachunkowe oferują nam bezpieczne i niemalże natychmiastowe przesyłanie dokumentów na wirtualne platformy. To właśnie dzięki temu możemy wybrać biuro rachunkowe, które działa na drugim końcu Polski. Zyskujemy zatem większe możliwości jeśli chodzi o jego wybór, a przede wszystkim oszczędność czasu – nie musimy jeździć tam co miesiąc, by przekazać dokumenty.
Pewność wykonania pracy.
Być może podczas wyboru biura rachunkowego lub księgowej nie zastanawiałeś się nad ciągłością pracy. To niezwykle ważny aspekt. Przecież nie możemy usprawiedliwić się chorobą księgowej za brak dostarczonych na czas dokumentów. Mając do dyspozycji jedną osobę do tej ważnej pracy możemy czuć się niekomfortowo, gdy np. uda się na zwolnienie. W przypadku biur rachunkowych o to martwić się nie musimy. Niezależnie od okoliczności życiowych możemy być pewni, że świadczone przez nich usługi będą wykonywane bez przerw.
PODSUMOWANIE
Wybierając obecnie biuro rachunkowe powinno się dla nas liczyć się nie tylko wykształcenie i doświadczenie ludzi tam pracujących. Ważne jest także to, byśmy mogli skorzystać z szerokiej oferty, dzięki czemu wszelkie sprawy związane z finansami naszej firmy będziemy mogli załatwić w jednym miejscu. Poza tym zwróćmy uwagę, czy dane biuro rachunkowe wdraża nowoczesne rozwiązania, dzięki którym sami możemy dużo zyskać. Poświęcając swój czas na sprawdzenie tych kwestii możemy być pewni, że będziemy zadowoleni ze współpracy z takimi profesjonalistami.

źródło: https://www.bazadoradcow.pl

Ubezpieczenie na życie, czy to tylko ochrona?

Rynek ubezpieczeń nabrał rozpędu po transformacji ustrojowej w Polsce pod koniec zeszłego tysiąclecia. Ubezpieczenia na życie pojawiły się wraz z wejściem na rynek firm zagranicznych takich jak Commercial Union, Nationale Nederlanden czy Pramerica. Dzisiaj część tych organizacji działa już pod innymi markami ale nadal dystrybuują produkty ubezpieczeniowe na życie będące filarem ich sprzedaży i działalności. W Polsce świadomość społeczeństwa by zawrzeć ubezpieczenie na życie systematycznie wzrasta, w szczególności w dobie Pandemii gdzie ryzyko śmierci i pozostawienie najbliższej rodziny bez środków do życia jest większe. W ofercie dostępnych jest kilka produktów mających na celu zapewnić nam: ochronę, ochronę z możliwością oszczędzania, bądź ochronę z inwestowaniem.
Jakiej polisy potrzebujemy?
Podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym wymogiem stało się przeprowadzenie tzw. analizy potrzeb klienta. Szereg pytań zadanych przez Agenta ma na celu określić jakiego faktycznie produktu potrzebujemy. Pytania te mają za zadanie określić nasz wiek, potrzeby, pozycję finansową, status rodziny aby dopasować rozwiązanie najbardziej adekwatne w danym momencie ale też w przyszłości.
Polisa ochronna.
Najprostszym przykładem ubezpieczenia na życie jest polisa ochronna. Jej celem jest wypłata świadczenia na wypadek zajścia śmierci osoby ubezpieczonej. Ubezpieczenie to najczęściej wymagane jest przez banki w trakcie zawierania umów kredytowych będące zabezpieczeniem spłaty kredytu na wypadek śmierci kredytobiorcy. Ubezpieczenie ochronne zabezpiecza rodzinę ubezpieczonego w środki finansowe pozwalające na przetrwanie spowodowane utratą dochodów z powodu śmierci jednego z żywicieli rodziny. Świadczenie wypłacane jest na rzecz wcześniej ustalonych uposażonych zwanych również beneficjentami. Do ubezpieczeń ochronnych można dodać umowy dodatkowe takiej jak NNW, niezdolność do pracy, niezdolność do samodzielnej egzystencji gdzie wypłacane może być świadczenie na rzecz ubezpieczonego. Należy pamiętać, iż cała składka w polisie ochronnej przekazywana jest na ochronę i w przypadku chęci rozwiązania takiej umowy ubezpieczeniowej przysługuje nam tylko zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia tj. gdy w przypadku opłacenia składki rocznej, rezygnujemy z polisy w połowie roku.
Polisa ochronna z możliwością oszczędzania.
Ubezpieczenie ochronne z możliwością oszczędzanie umożliwia nam zabezpieczenie naszego życia ale również środków na przyszłość jeżeli po zakończeniu umowy ubezpieczenia nie zostało wypłacone świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego. W polisie z możliwością oszczędzania wysokość składki jest wyższa, gdyż jej część towarzystwo ubezpieczeniowe inwestuje w celu wypracowania zysku i podzielenie się nim w przyszłości z ubezpieczonym. Firmy ubezpieczeniowe realizują aspekt oszczędzania w różny sposób tj. po przez jednorazową wypłatą odłożonego kapitału po zakończeniu umowy ubezpieczenia lub w ratach miesięcznych, kwartalnych bądź rocznych w sposób ustalony podczas zawierania umowy. Do zaoszczędzonych środków trakcie trwania ubezpieczenia dodawany jest kapitał wypracowany przez towarzystwo ubezpieczeniowe np. w postaci premii rocznych. W przypadku rozwiązanie takiej umowy ubezpieczeniowej w trakcie trwania ubezpieczenia wypłacona zostanie tzw. wartość wykupu czyli środki jakie pozostały na polisie po opłaceniu składki ochronnej i kosztów administracyjnych. Wartość wykupu na początku trwania umowy przez pierwsze kilka lat jest z reguły bardzo niska, gdyż składka ubezpieczeniowa musi pokryć w tym czasie, wcześniej wymienione koszty administracyjne oraz prowizję dla agenta. Wysokość wartości wykupu w poszczególnych latach ubezpieczenia jest ustalana kwotowo bądź procentowo od wysokości składki bądź sumy ubezpieczenia na jaką została zawarta polisa.

Polisa ochronna z możliwością inwestowania.
Polisa ochronna z możliwością inwestowania jest zbliżona w swojej formie do polisy oszczędnościowej. Również zawiera ochronę i w trakcie trwania ubezpieczenia część składki jest inwestowania. Inwestowanie może odbywać się przez ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe gdzie klient składając zlecenie może wpływać w jaki fundusz inwestowana ma być opłacana składka. Fundusze te charakteryzują się wyższym bądź niższym ryzykiem ich wybór powinien być podyktowany naszą wcześniejszą analizą i opierać się na wiedzę z zakresu sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie oraz okresie na jakim zawarta została umowa ubezpieczeniowa.

Ubezpieczenie na życie to dobry pomysł.
Wybór ubezpieczenia na życie powinien być dokładnie omówiony z doświadczonym agentem, który po przez analizę potrzeb klienta ale również w oparciu o swoją wiedzę na temat produktów ubezpieczeniowych dopasuje rozwiązanie, które w pełni spełni nasze oczekiwania uwzględniając etap w życiu, w którym teraz jesteśmy i będziemy za kilka bądź kilkanaście lat. Należy pamiętać, że ta forma zabezpieczenia pozwoli przetrwać nam trudne chwilę po śmierci bliskiej osoby jak również pozwoli zabezpieczyć naszą przyszłość na wypadek, gdy emerytura z ZUS okażę się niewystarczająca na godne życie.

Źródło: http://www.prawnikubezpieczenia.pl

Jak założyć działalność gospodarczą?

Założenie działalności gospodarczej może z pozoru wydawać się trudne, brak doświadczenia i wiedzy często powstrzymuje młodych ludzi przed spełnieniem ambicji zawodowych. Jednak w praktyce powstało bardzo dużo udogodnień, dzięki którym proces ten jest bezproblemowy.

Na początek warto zaznaczyć, że nie od razu trzeba rejestrować działalność, jeżeli w miesiącu kalendarzowym przychód firmy nie przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia, można rozpocząć działalność nierejestrowaną. Dzięki temu nie trzeba odprowadzać składek ZUS, w przypadku gdy następuje, przekroczenie limitu miesięcznego na założenie firmy przypada termin siedmiu dni.

Pierwszym krokiem do założenia działalności jest nazwa firmy, przeważnie składa się z imienia lub nazwiska. Adres firmy nie może być dowolny, gdyż będzie używany do korespondencji urzędowej, trzeba posiadać do niego tytuł prawny, czyli umowę najmu lub akt własności. Data rozpoczęcia działalności musi być konkretnym terminem, ponieważ od tego dnia będą naliczane składki ZUS. Do Centralnej Ewidencji Informacji Działalności Gospodarczej należy złożyć wniosek o przyznanie indywidualnego numeru NIP i REGON. Każda firma musi posiadać kod PKD, jest on używany do celów statystycznych, można skorzystać z wyszukiwarki kodów PKD na stronie rządowej, aby wiedzieć, który z nich wpisać w formularzu. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniej formy opodatkowania, istnieją cztery, pierwszą jest opodatkowanie jak na etacie, czyli 17% i 32%, następnie podatek liniowy wynosi 19%, ryczałt od dochodów ewidencjonowanych oraz karta podatkowa. Dokonując płatności podatków, będzie potrzebny specjalny mikrorachunek podatkowy, można go wygenerować samodzielnie na stronie, podając NIP firmy. Ostatnią czynnością do założenia działalności gospodarczej jest opcja ubezpieczeniowa ZUS. W przypadku jednoosobowej firmy warto skorzystać z „ZUS na start”, odprowadza się jedynie składkę za ubezpieczenie zdrowotne, dzięki czemu początkowe koszta będą niskie.

Przy zarejestrowaniu działalności gospodarczej formalności jest niewiele, dzięki czemu nie zajmują dużo czasu, a wszystkie formularze można wysłać online.

Nazwa firmy – nietuzinkowa i chwytliwa?

Oryginalna, nieszablonowa, wyjątkowa. Nazwa firmy powinna być osobliwa. Ale są pewne granice. Gdy je przekroczymy, efekt będzie odwrotny. I zamiast dobrej nazwy otrzymamy nazwę śmieszną.

Oczywiście, na rynku mamy wiele firmy o lekkich, żartobliwych nazwach. Wiele z nich pasuje do danej branży, są chwytliwe i sympatyczne. Ale są i nazwy zupełnie nie śmieszne, a wręcz wulgarne i obraźliwe. Zupełnie nie pozytywne. Zamiast przyciągnąć klienta, odpychają go. Jedno jest pewne – twórcy takich nazw nie mieli wyobraźni (a może mieli jej za dużo?). Nie byli zdolni przewidywać, po drodze zabrakło im intuicji, którą powinien mieć każdy przedsiębiorca.

A więc nietuzinkowość – tak. Przesada – nie. Zanim zatwierdzimy daną nazwę warto zapytać o zdanie innych, na przykład znajomych. Nazwa firmy powinna być przedyskutowana.

Wiele nazw, czasem wulgarnych, czasem z zabawnymi podtekstami, ma się dobrze na rynku polskim. Nie zapominajmy, że są to nazwy firm zagranicznych i w innym języku znaczą zupełnie coś innego niż w języku polskim. Jako klienci przymykamy na to oko, ponieważ wiemy, że twórca nie miał nic złego na myśli. I to jedyny wyjątek. Nazwa firmy powinna być chwytliwa, ale nie za wszelką cenę…

Wybór nazwy firmy

Spadkobierca i legitymacja czynna w sprawie posesoryjnej

Uprawnionym do wystąpienia z roszczeniem o ochronę posiadania, czyli wniesienia pozwu o ochronę posesoryjną do właściwego sądu, jest wyłącznie posiadacz. Zgodnie z zasadą lege non distinguente nec nostrum est distinguere , legitymowany jest zarówno posiadacz samoistny jak i posiadacz zależny.

Czy uprawnionym jest również spadkobierca zmarłego posiadacza, który jeszcze nie objął w posiadanie należącej do spadku rzeczy, którą władał zmarły. Można tu mówić o dziedziczności posiadania, a stąd wnioskować, że ponieważ spadkobierca w momencie otwarcia spadku (w chwili śmierci spadkodawcy) w drodze sukcesji uniwersalnej wchodzi w całość tzw. sytuacji prawnej spadkodawcy (z wyłączeniem praw ściśle związanych z osobą zmarłego i gasnących wraz z jego zgonem). Zatem, skoro posiadanie jest traktowane jako składnik dziedziczenia, to spadkobierca zostaje „włączony” w posiadanie spadkodawcy z mocy prawa, nawet bez swego aktu woli. Ex lege jest też już od momentu otwarcia spadku uprawniony do wniesienia pozwu mającego na celu dochodzenie roszczenia o ochronę posiadania. 

Warto pamiętać, że w dawniejszym orzecznictwie pojawiało się sporadycznie również odmienne stanowisko, zgodnie z którym ochrona posesoryjna spadkobiercy zachodzić miała jedynie, gdy daną rzecz objął w posiadanie jeszcze przed nastąpieniem naruszenia jego spokojnego władania (np. post. SN z 20 maja 1968 r., I CR 247/68). 

Jako takie, wytoczenie powództwa o ochronę posiadania przez posiadacza samoistnego, czyli zachowującego się jak właściciel, nie wyklucza możliwości dochodzenia swego prawa do spokojnego posiadania również przez posiadacza zależnego. Warunkiem jest jedynie to, by nastąpiło samowolne naruszenie również jego posiadania, tak jak tego wymaga art. 344 kodeksu cywilnego.

Roszczenie posesoryjne („uaktywnione” zajściem naruszenia posiadania) może być dziedziczone lub przeniesione za pomocą czynności prawnej. W takim wypadku nabywca tego prawa jest legitymowany tak jak jego poprzednik prawny (sukcesja syngularna). Trzeba jednak pamiętać o terminie prekluzyjnym określonym w par. 2 art. 344 k.c., zgodnie z którym roszczenie wygasa (jest to co innego niż przedawnienie, którego bieg może być przerwany albo zawieszony) jeśli nie będzie dochodzone przez rok od momentu naruszenia. Termin roczny wynika z prowizorycznego charakteru ochrony posesoryjnej.

Szukaj notariusza z Bazadoradcow.pl

Prawo karne: Nieumyślne spowodowanie śmierci

Nieumyślne spowodowanie śmierci to przestępstwo opisane w art. 155 Kodeksu karnego. Wedle niego, kto nieumyślnie spowoduje śmierć drugiego człowieka podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Co to dokładnie znaczy?

Ustawodawca wychodzi ze słusznego założenia, że zabójstwo można popełnić wyłącznie umyślnie, a więc z pełną świadomością swoich czynów. Sprawca musi chcieć zabić drugiego człowieka albo przynajmniej godzić się na możliwość zaistnienia takiego skutku. Nieumyślność to natomiast forma popełnienia czynu zabronionego, która karana jest tylko w przypadkach wskazanych w ustawie karnej. Polega na popełnieniu czynu nieintencjonalnie kierując się lekkomyślnością lub ulegając niedbalstwu. Lekkomyślność zakłada, że sprawca wprawdzie przewidywał, że jego zachowanie może być niebezpieczne dla życia ofiary, ale godził się na jej śmierć. Słowo „godził się” jest kluczowe i w praktyce prawa karnego jego interpretacja może przesądzać o krótszym lub zdecydowanie dłuższym pobycie w więzieniu przez oskarżonego. Drugą formą nieumyślności jest niedbalstwo. W tym wypadku chodzi o zachowania, które mieszczą się w zwyczajnych, przyjętych w danych okolicznościach zasadach ostrożności, które rozgarnięty człowiek powinien znać. Stwierdzenie tego oczywiście nie zawsze jest proste i bezproblemowe.

Wskazuje się także, że między zachowaniem sprawcy a skutkiem w postaci śmierci człowieka musi istnieć oczywisty związek przyczynowo-skutkowy. Nieumyślne zachowanie sprawcy musi być wystarczające do tego, żeby spowodować śmierć drugiego człowieka.

Tanią kancelarię prawną w Warszawie możesz poszukać za posednictwem www.BazaDoradcow.pl

Dlaczego bazadoradców.pl, to atrakcyjna inwestycja dla prawników notariuszy i księgowych?

Stworzyliśmy naszą platformę z ogromną starannością oraz w wyniku dokładnej analizy potrzeb osób poszukujących konkretnych firm, oraz zapytań. Tworząc serwis bazadoradcow.pl, mieliśmy na uwadze szczególne preferencje wyszukiwania informacji przez użytkowników naszego katalogu firm. Zaprojektowaliśmy platformę www.bazadoradcow.pl w taki sposób, aby przyczyniła się do stworzenia takiego miejsca, w którym Klienci będą mogli odnaleźć konkretną firmę z branży lub usługę, której potrzebują. Jednak nie tylko. Głęboko wierzymy, że nasz katalog przyczyni się do sukcesu wielu firm z sektora prawnego i finansowego, dzięki obecności w profesjonalnym katalogu firm, wyspecjalizowanych w usługach księgowych, notarialnych i prawniczych. Poprzez obecność w katalogu Bazadoradcow.pl, oferujemy zwiększenie zasięgu działalności profesjonalnych firm oraz promocję przedsiębiorstw w internecie. Tworząc nasz katalog firm dbaliśmy o to, aby obsługa funkcjonalności serwisu, była niezwykle prosta oraz intuicyjna dla każdego użytkownika. Pragnęliśmy stworzyć serwis przejrzysty i czytelny, który nie będzie sprawiał problemu z wykorzystaniem informacji zawartych w naszej bazie. Wyposażyliśmy dodatkowo nasz portal w szereg możliwości oraz udogodnień, które wpływają na jeszcze lepszą przejrzystość i prostotę użytkowania. Chcielibyśmy, aby każdy przedsiębiorca, odnalazł w naszym katalogu najważniejsze informacje bez konieczności straty cennego czasu. Katalog Bazadoradcow.pl został zaprojektowany w taki sposób, aby płynność informacji, była jedną z najistotniejszych form budowania wzajemnych relacji między przedsiębiorcami. Dlatego wprowadziliśmy możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości między zarejestrowanymi użytkownikami naszego serwisu. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwala zaoszczędzić czas na wyszukiwanie danych kontaktowych poszukiwanego przedsiębiorcy. Bardzo ważnym elementem naszego katalogu, jest możliwość przedstawienia oferty firmowej w różnych językach obcych. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy mają możliwość dotarcia do szerokiej społeczności potencjalnych klientów w całej Europie. Sieć powiązań, które stworzyliśmy polega na wykorzystaniu tzw. lead distribution. Bazadoradcow.pl bazuje na generowaniu wartościowych leadów, czyli przede wszystkim danych kontaktowych, pozyskanych w procesie sprzedażowym. Każdy lead, to potencjalny klient, o którego warto zabiegać, ponieważ choć występują one w bardzo różnych formach, niezależnie od przybranej formy oraz postaci ich pozyskiwania, wprowadzają bardzo dużo korzyści dla firm, które stosuje pozyskiwanie leadów. Im więcej leadów jest generowanych, tym więcej potencjalnych klientów firma może pozyskać. Często są to osoby lub firmy, które czekają na dobrą ofertę. Dlatego aktywne pozyskiwanie kontaktów biznesowych, jest tak istotnym elementem sprzedaży i możliwością generowania wysokich przychodów przedsiębiorstwa. Przygotowaliśmy nasz portal w taki sposób, aby pod względem technicznym i merytorycznym, spełniał oczekiwania każdego użytkownika i generował jak największą liczbę leadów, a tym samym wspomagamy maksymalizowanie zysków naszych partnerów biznesowych. Uważamy, że takie rozwiązanie, jest kluczowym elementem, który przyciągnie nie tylko klientów, ale również potencjalnych partnerów, którzy do tej pory oczekiwali dobrego momentu, aby zarejestrować swoją firmę na Bazadoradcow.pl Jedną z dodatkowych funkcjonalności, które wpływają na uatrakcyjnienie oferty naszego katalogu firm, jest zbudowany przez nas nowoczesny system blogowy, który umożliwia już w pakiecie GOLD, prowadzenie własnego bloga w postaci 12 dowolnych artykułów merytorycznych w ciągu roku. Dzięki możliwości stworzenia wpisów na swojej wizytówce firmowej możecie Państwo wypromować wizerunek własnego przedsiębiorstwa w sposób fachowy, profesjonalny i rzetelny. Artykuły poradnikowe są bardzo interesującą formą promowania własnej działalności oraz możliwością zainteresowania ofertą potencjalnych klientów. Bazadoradcow.pl umożliwia również swobodną komunikację pomiędzy przedsiębiorstwami i właścicielami firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu wymiana doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi usług czy produktów pozwoli wielu firmom na dostosowanie prezentowanej oferty, do realnych potrzeb klientów oraz skomponowanie takiej oferty, dzięki której firma pozyska dodatkowe leady i potencjalnych partnerów biznesowych. Dobrze wiemy, że w Świecie prawdziwego biznesu, wygrywają te firmy, które potrafią elastycznie dostosowywać ofertę i odpowiadać na aktualne zapotrzebowanie klientów w danym momencie. Kolejną funkcjonalnością, która według nas zainteresuje przedsiębiorców, jest specjalna baza przeznaczona dla potencjalnych Klientów. Nasze rozwiązanie polega na udostępnianiu odpowiednich linków pomocy, które po kliknięciu wyświetlają klientom wyczerpujące odpowiedź na ważne pytania, dzięki czemu każdy będzie mógł odnaleźć to, czego tak naprawdę szuka.

Kalendarz – opis funkcjonalności

Tworząc naszą platformę, nie mogliśmy zapomnieć o tym, że każdy przedsiębiorca korzysta z kalendarza, w którym zapisuje ważne spotkania, wydarzenia oraz istotne daty. Stworzyliśmy więc innowacyjne rozwiązanie w postaci interaktywnego

kalendarza, umożliwiającego między innymi umawianie spotkać biznesowych. Kalendarz dostępny jest z poziomu każdego profilu firmowego. Korzystanie z naszego narzędzia, nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Podstawowymi funkcjonalnościami, które z pewnością przypadną do gustu przedsiębiorców, jest umawianie spotkań oraz zaznaczanie dostępnych terminów na realizację wybranej usługi. Dzięki możliwości automatycznego umawiania wizyt lub spotkań biznesowych będą Państwa zawsze na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami i terminami. W pierwszej odsłonie naszego serwisu interaktywny kalendarz będzie posiadał zaawansowaną synchronizację z Klientem poczty email – Microsoft Outlook, zainstalowanym na komputerze lub w telefonie przedsiębiorcy. W następnym etapie stworzymy możliwość integracji i synchronizacji naszej aplikacji z Gmailem. Każdy kalendarz będzie posiadał swój osobny tryb rezerwacji, przy pomocy którego będziecie mogli Państwo w dowolnym momencie ustawić wolne terminy, które w razie potrzeby i zamówień klientów, będziecie mogli zarezerwować dla wybranego zleceniodawcy. Rezerwacja może odbywać się z komputera osobistego oraz przez smartfon 24 godziny na dobę.

DLACZEGO WARTO BYĆ W BAZADORADCOW.PL?

Gwarantujemy prosty i przyjemny serwis internetowy w postaci profesjonalnego i moderowanego katalogu firm, który podniesie prestiż Twojej firmy i zwiększy efekty pozycjonowania Twojego przedsiębiorstwa. Dołącz do społeczności, w której Klienci i przedsiębiorcy mogą wymieniać się doświadczeniami, wspierać się i realizować własne cele biznesowe.

Dodatkowe świadczenie postojowe na kolejne 3 miesiące

Uchwalono przepisy, które pozwalają na dodatkowe uzyskanie 3 miesięcznego świadczenia postojowego. Wszyscy, którzy już wcześniej trzykrotnie otrzymywali świadczenie, mogli będą wnioskować o kolejną wypłatę postojowego na dalsze 3 miesiące. Ustawa ta poszerza także grono osób uprawnionych do składania wniosków o to świadczenie.

Sejm w piątek uchwalił następną nowelizację tarczy antykryzysowej. Obecnie zaktualizowane przepisy zmieniają . zasady, które trzeba spełnić, aby uzyskać świadczenie postojowe związane z epidemią koronawirusa.

Nowa ustawa ukazuje dwie interesujące zmiany w warunkach odnoszących się do przyznania postojowego. Pierwsza jest dla przedsiębiorców, którzy nie mieli prawa do świadczenia, jednak po zmianie będą mogli w końcu je uzyskać. Druga uchwała wprowadza tzw. świadczenie postojowe dodatkowe czyli zasiłek, który ma być wypłacany przez następne 3 miesiące tym osobom prowadzącym działalność, którzy w przeszłości już 3-krotnie korzystali ze świadczenia.

Większa liczba przedsiębiorców skorzysta ze świadczenia

Uchwalona przez Sejm ustawa przewiduje, iż w przypadku pewnych grup przedsiębiorców, postojowe świadczenie przyznawane będzie bez spełnienia wymaganych poprzednio warunków. Pomoc tą otrzymywać zatem będą również osoby, które zdecydowały się zawiesić funkcjonowanie działalności gospodarczej przed dniem 31 stycznia 2020 roku. Dodatkowo przedsiębiorcy Ci nie będą musieli wykazywać 15% spadku przychodów.
Rozszerzenie tego świadczenia dotyczyć ma tych przedsiębiorców, których przeważający rodzaj działalności to kod PKD 79.11.A, czyli działalność agentów turystycznych.
Ponadto, przepisy dotyczyć mają przedsiębiorców prowadzących działalności gospodarcze znajdujące się pod kodem 79.90.A (działalność pilotów wycieczek i przewodników turystycznych), pod warunkami iż:
-działalność taka została zawieszona po dniu 31 sierpnia 2019 r.,
-działalność taka ma sezonowy charakter oraz w 2019 roku była wykonywana w okresie nie dłuższym niż 9 miesięcy.

Kolejne 3 miesięczne świadczenia postojowego

Wraz z nowymi przepisami, osoby prowadzące działalność w ustalonych branżach, będą mieli możliwość wnioskować o kolejne świadczenia postojowe na okres dalszych trzech miesięcy, nawet kiedy świadczenie to już w przeszłości było im trzykrotnie wypłacane.
Warunkiem, który należy spełnić, aby uzyskać dodatkowe świadczenie postojowe jest wykazanie o co najmniej 80% spadek przychodów w stosunku do przychodów uzyskanych w analogicznym miesiącu roku 2019.
Według poprzednich założeń, świadczenie dodatkowe postojowe miało przysługiwać tylko przedsiębiorcom zarejestrowanym pod konkretnym kodem PKD, czyli 49.39.Z.
Ostatnia wersja rozporządzenia zakłada jednak dużo większe poszerzenie katalogu kodów PKD, które uprawniające są do świadczenia. Postojowe zatem będą mogli uzyskać konkretni przedsiębiorcy prowadzący przeważającą działalność w kodach:
49.39.Z – pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany
77.39.Z – wynajem i dzierżawa pozostałych maszyn, urządzeń oraz dóbr materialnych, gdzie indziej niesklasyfikowane
90.01.Z – działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych
90.02.Z – działalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych
93.29.A – działalność pokojów zagadek, domów strachu, miejsc do tańczenia i w zakresie innych form rozrywki lub rekreacji organizowanych w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni
93.29.B – pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, gdzie indziej niesklasyfikowana
93.29.Z – pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna

Do dodatkowego postojowego w dużej mierze będą mieć zastosowanie istniejące już przepisy. Oznaczać to będzie, że wysokość tego świadczenia będzie kalkulowana na takich samych zasadach, jak w przypadku wcześniejszego postojowego. Wartość jego wyniesie 2080 zł lub w niektórych przypadkach 1300 zł.
Przy pierwszych świadczeniach, jak i również teraz dodatkowa wyplata postojowego będzie dotyczyć okresu 3 miesięcy.
Wnioski o świadczenie postojowe będzie można składać najpóźniej w czasie 3 miesięcy od miesiąca, w którym stan epidemii zostanie zniesiony. Co istotne, wnioski takie składane mogą być jedynie w elektronicznej formie w systemie PUE ZUS.

www.bazadoradcow.pl

Zakres obowiązków notariusza

Notariusz to urzędnik państwowy mianowany na swój urząd przez najwyższego dygnitarza państwowego zajmującego się sprawami związanymi z prawem.

Jakie obowiązki wchodzą w zakres czynności biura notarialnego?

Notariusze dawniej rejenci sporządzają akty notarialne. Korzystamy z ich usług podczas sprzedaży nieruchomości. I jest to najczęściej wymieniana rola notariusza wśród respondentów ankiet prowadzonych na zlecenie organów państwowych.

Drugą powinnością notariusza jest pomoc w sformalizowaniu spraw spadkowych. Kancelaria notarialna pomoże w sporządzeniu aktu poświadczającego prawo do dziedziczenia. Taki dokument ma swoją wagę i podważenie go, wymaga nadzwyczajnych okoliczności wystąpienia faktów, które pozwolą zastosować unieważnienie aktu.

U notariusza można sporządzić poświadczony odpis każdego dokumentu. Na wypadek spraw toczących się miejscowo dla zainteresowanego, w których wymagane jest przedstawienie dokumentów uwierzytelniających pewne fakty, ale nie chce on rozstawać się z oryginałami.

W zakres powinności notarialnych wchodzi również znaczna ilość czynności mniejszej wagi, choć nie mniej użytecznych i potrzebnych ogółowi społeczeństwa.

Notariusz jest instytucją zaufania publicznego i jak wynika z sondaży, ciesząca się zasłużoną estymą.

Znajdź notariusza z bazadoradcow.pl

Jak poprawić swoje zarządzanie czasem?

Jeśli jesteś osobą nieustannie zajętą, która cierpi na brak czasu i jednocześnie nie osiąga zamierzonych efektów, to znak, że musisz wprowadzić zmiany w zakresie swojego zarządzania czasem. Jest bardzo dużo osób przepracowanych, które jednocześnie żyją w frustracji, gdyż ciągle mają przed sobą długą listę niezrealizowanych zadań. W takim przypadku trzeba dokonać pewnej weryfikacji i wprowadzić zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Warto zastanowić się na tym, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy. Są osoby, które wkładają dużo wysiłku w mało ważne zadania. Są również i tacy ludzie, którzy wymagają od siebie zbyt wiele a później nie są w stanie udźwignąć nadmiaru zadań. Wszystkie osoby cierpiące na brak czasu powinny przyjrzeć się poniższym obszarom.
Planowanie
Podstawą dobrego zarządzania czasem jest planowanie. Warto na każdy dzień mieć przygotowaną wcześniej listę zadań. Powinna ona być maksymalnie krótka. Zaczynamy od zadania najtrudniejszego i najważniejszego. Planujemy sobie nie więcej jak trzy duże zadania na dzień. Wydawać by się mogło, że jest to mało. Tymczasem należy pamiętać o tym, że każda osoba ma tylko kilka godzin wysokiej efektywności i po tym czasie, nie ma co się upierać przy pracy, bo przyniesie ona mizerne efekty. Oprócz tego zawsze trzeba zakładać pewien margines czasu na nieprzewidziane zdarzenia.
Priorytety
Umiejętność określania priorytetów jest niezmiernie ważna. Chodzi o to, aby nauczyć się znajdować te zadania, które rzeczywiście popychają nas do przodu albo te, dzięki którym zarabiamy duże pieniądze. Gdy takie zadanie w danym dniu wyznaczymy sobie jako pierwsze, to mamy większą szansę, że je wykonamy, bo zdania z dalszych godzin często, z różnych powodów zostają niezrobione.
Porządek w otoczeniu
Wiele osób nie przywiązuje wagi do porządku w swoim domu, miejscu pracy i otoczeniu. Tymczasem jest niezmiernie ważne aby mieć uporządkowane biurko oraz nie tracić czasu na szukanie rzeczy w szafkach, dokumentów w komputerze czy kluczyków do samochodu. Wyrabiajmy sobie więc nawyk, że wszystko odkładamy na wyznaczone miejsce i robimy to od razu. Poza tym porządek w otoczeniu poprawia nasze samopoczucie i sprzyja koncentracji.
Rób przerwy, dbaj o sen
Wielogodzinna praca, bez przerw albo zarywanie nocy to błąd który popełnia wiele osób. Niewyjeżdżanie na wakacje całymi latami to z kolei grzech wielu przedsiębiorców. Wszystkie takie osoby są przekonane, że postępują słusznie, są obowiązkowe, odpowiedzialne a praca jest najważniejsza. Tymczasem wysiłek umysłowy w nadmiarze, bez niezbędnych przerw bardzo obniża produktywność i jest prostą drogą do wypalenia zawodowego. Pamiętajmy o tym, że pracować należy w blokach czasowych, po których następują krótkie przerwy. Równie istotne jest abyśmy spali odpowiednią ilość godzin oraz uprawiali aktywność fizyczną.
Walcz z odkładaniem zadań
Każdy z nas ma zadania, których z różnych powodów nie lubi robić. Często są one drobne albo zajmują zaledwie chwilę, jednak bardzo ich nie lubimy. Odkładanie takich zadań w nieskończoność to bardzo zły nawyk. Psuje nam to nastrój, rozprasza, obciąża a na koniec i tak musimy je zrobić. Dobrze jest więc na początku dnia, gdy mamy dużo energii i dobry humor zrobić jedno takie drobne, nielubiane zadanie. Z kolei gdy nasze niechciane zadania są bardzo duże,dzielmy je na etapy.
Pozbądź się rozpraszaczy z otoczenia
W czasie gdy pracujemy powinniśmy zadbać o maksymalne skupienie na zadaniach. Dobrym zwyczajem jest przestawienie telefony w tryb samolotowy. Będziemy wtedy wolni od niepotrzebnych powiadomień. Gdy pracujemy na komputerze, o ile nie jest to niezbędne, nie otwierajmy w ogóle przeglądarki. Internet ma to do siebie, że kusi nas różnymi treściami i sami nie wiemy kiedy okazuje się, że spędziliśmy godzinę czasu nie przeglądając w zasadzie nic konkretnego. Gdy pracujemy, nie włączajmy też telewizora, nawet jeśli mamy tzw. podzielną uwagę. Badacze już dawno udowodnili, że praca przed telewizorem przebiega wolniej.
Myśl pozytywnie
W każdej pracy przydaje się optymizm. Wiadomo, że każdy z nas ma takie okresy, kiedy brakuje w ogóle chęci do pracy a swoje obowiązki wykonać trzeba. Warto więc wtedy przewidzieć dla siebie drobną nagrodę po pracy. Można też wyobrazić sobie, co zyskamy dzięki temu, że teraz np. dwie godziny się przemęczymy. Starajmy się myśleć o tym, co przyjemne, bo wiadomo, że po wyrzeczeniach zawsze przychodzą chwile odpoczynku i przyjemności.

Organizacja pracy kancelarii